פשיטת רגל

 
הזכות להגיש בקשה לפשיטת רגל ניתנת הן לנושה והן לחייב בעצמו. לרוב, פשיטת הרגל מיועדת לחייבים מעל לסכום של כ-70 אלף ₪ ולא ניתן יהיה להיכנס להליך זה כאשר החוב אינו עולה על 13.5 אלף ₪ וכן, באם החובות נאגרו בחוסר תום לב או באמצעות מעשה פלילי.

הליך פשיטת הרגל – על קצה המזלג

ראשית יש להגיש בקשה לפשיטת רגל בישראל, לא תוכלו להתחיל בהליך אלא אם ביצעתם תשלום אגרה או קיבלתם פטור מתשלום האגרה. במקביל, יש להגיש בקשה למתן צו כינוס כלל נכסי החייב וקרוב למועד זה יש לפנות לבית המשפט המחוזי בבקשה למתן צו עיכוב לכל הליכי ההוצאה לפועל הנוכחיים והעתידיים.

לתשומת לבכם: לאחר הליך פשיטת רגל, חל איסור מוחלט על החייב להחזיר חובות לאף נושה, בין אם קשור לקבוצת נושים מסוימת ובין אם הוא כל אדם אחר! כל החזרת חוב תיעשה רק במסגרת ההליך ובמידה ויופר איסור זה, ההליך עשוי להתבטל והחייב לא יוכל להמשיך בבקשה לפשיטת רגל.

צו לכינוס נכסים

מתן צו זה מגביל את החייב במספר דרכים – החייב יוכרז כמוגבל באמצעים במסגרת ההוצאה לפועל ולא יוכל לצאת מן הארץ אלא באישור מיוחד. כמו כן, כחודש וחצי לאחר מתן הצו, יוזמן החייב לחקירת יכולת אצל כונס הנכסים הרשמי, אשר ייקבע את גובה התשלום החודשי בו יצטרך החייב לעמוד.

אסיפת נושים

בקשת החייב להיות מוכרז כפושט רגל תידון במסגרת דיון ראשון לאחר צו כינוס הנכסים. כמו כן, במידה וישנם 3 נושים או יותר, תתקיים אסיפת נושים בה יציגו הנושים את טיעוניהם בפני החייב, אשר יצטרך לספק מענה.

לאחרונה מוחדרת רפורמה בחלק מהמחוזות לפיה דיון זה יערך בתוך 18 חודשים לאחר מתן צו הכינוס, במגמה לקבוע מסגרת זמן קצובה וידועה עבור ההליך.

הסדר נושים

בשלב זה ניתנת האפשרות לשני הצדדים להגיע להסדר ביניהם. במידה והצליחו הצדדים להגיע לפיתרון, ההסדר יתועד בפרוטוקול. במידה ולא, יש לקבל החלטה כיצד ינוהל המשך הליך פשיטת הרגל כאשר הליך זה יפוקח על ידי יחידת חקירות של הכונס הרשמי (כנ"ר) מטעם משרד המשפטים, במטרה לוודא כי המגבלות על החייב אכן נכנסות לתוקפן ומיושמות.

צו פשיטת רגל

לאחר מיצוי השלבים שהוזכרו מעלה, הכונס הרשמי יוכל להכריז על החייב כעל פושט רגל באמצעות צו.

סיום ההליך (צו הפטר)

השאיפה של כל פושט רגל היא לקבל צו הפטר אשר מסיים את התהליך ומסיר את הסטטוס של פושט רגל, או מסמן מטרה אליה החייב צריך להגיע על מנת לסיים את התהליך (לדוגמא, החזרה של אחוז מסוים מן החוב). אך יחד עם זאת, יש לשים לב כי צו הפטר אינו מסמן את תום כל סוגי החובות. דמי מזונות, חובות למדינה, חובות שנצברו תוך מרמה של החייב או חובות שאינם ברי תביעה בהליך פשיטת רגל. ככלל, צו הפטר יכול לסיים את התביעות עבור חלק מהחובות, ולהשאיר בתוקפן את התביעות עבור חובות אחרים.

התהליך אינו נעים, אך אנו יכולים לעזור לך! פנו כעת למשרד עורכי דין ספרבי - עו"ד פשיטת רגל בירושלים, בטלפון 02-6482990 וזכו לליווי וייצוג מקצועי על ידי טובי המומחים בהליך פשיטת הרגל.
מאמרים בתחום פשיטת רגל (לחץ לקריאה)

1. מהי פשיטת רגל?


2. מהו הפטר בהליך פשיטת רגל

3. הסדר נושים בפשיטת רגל

4. איחוד תיקים או פשיטת רגל

5. צו כינוס ופשיטת רגל - עיכוב הליכים


 

לייבסיטי - בניית אתרים