דף הבית >> התמחויות >> משפט אזרחי >> הטרדה מאיימת
 

בקשה לצו למניעת הטרדה מאיימת

להבדיל מצוי מניעה "רגילים" הניתנים בדרך כלל בהליכים בין בני משפחה, צו למניעת הטרדה מאיימת על פי החוק למניעת הטרדה מאיימת, תשס"ב – 2002 הוא צו המוגדר בצורה רחבה, כולל מגוון גדול של התנהגויות שיכולות להוות הטרדה מאיימת, ויכול להינתן כנגד כל אדם (להבדיל, למשל, מצווים הניתנים נגד בן זוג וכיוצא באלו). ניתן להגיש בקשה לצו כזה במעמד צד אחד ללא ידיעת הצד השני, ולקיים דיון במעמד צד אחד בסופו עשוי להינתן צו כזה במעמד צד אחד. בית המשפט מוסמך להטיל מגבלות רבות על אדם על פי צו זה; להלן נסקור את הדברים שאפשר לעשות.

מהן המגבלות שרשאי בית המשפט להטיל על פי צו זה?

בצו לפי חוק מניעת הטרדה מאיימת יכול בית המשפט להורות למשיב סדרה של איסורים, בהם לאסור על המשיב/ה: להטריד את הנפגע בכל דרך; לאיים על הנפגע; לבלוש אחר הנפגע, לפגוע בפרטיותו או להתחקות אחר תנועותיו ומעשיו בכל דרך; ליצור קשר עם הנפגע בכל דרך ואמצעי; להימצא במרחק מסוים מדירת מגוריו של הנפגע, רכבו, מקום עבודתו, מקום  לימודיו או כל מקום אחר שהנפגע נמצא בו בקביעות; איסור על נשיאה והחזקה של נשק, לרבות נשקים שניתנו לו מטעם רשויות המדינה.

מהי הטרדה מאיימת?

כדי שיינתן צו למניעת הטרדה מאיימת על מגיש הבקשה להראות, כי התקיימה הטרדה מאיימת, כלומר לא ניתן לתת צו כזה מראש אלא ניתן לבקש צו כזה רק אם התקיימה בעבר לפחות פעם אחת הטרדה מאיימת כלפי הנפגע. שנית, על מבקש הצו להראות כי קיים חשש שההתנהגות המטרידה תישנה – כלומר שהנסיבות הן כאלה בהן סביר, כי המטריד ישוב להטריד את הנפגע. לאחר הוכחת שני היסודות האלה, יכול בית המשפט לתת צו מניעה כאמור לעיל. צו המניעה הזה יכול להינתן, כאמור במעמד צד אחד בלבד, אולם בדומה לכלל ההליכים האחרים בהם ניתן צו או החלטה במעמד צד אחד, יורה בית המשפט על קיום דיון במעמד שני הצדדים תוך זמן קצר ככל הניתן.

החוק נועד להגנתכם – אל תחששו להשתמש בו

אם אתם נפגעים מאדם אשר מטריד אתכם בהטרדה מאיימת כאמור לעיל, אינכם צריכים להתמודד עם ההטרדה לבדכם והחוק מאפשר לכם כלים שיעזרו לכם למנוע את ההטרדה. אל תחששו לפנות אל בית המשפט. בליווי עורך דין שיסייע לכם להגיש את ההליך וייצג אתכם, תוכלו לקבל צו כאמור לעיל שיעזור לכם למנוע את המשך ההטרדה המאיימת. מטרתו של החוק, כפי שהיא מופיעה בלשון החוק היא "להגן על אדם מפני פגיעה בשלוות חייו, בפרטיותו, בחירותו או בגופו, בידי אדם אחר שנקט נגדו הטרדה מאיימת או שפגע בגופו".

אם אתם מעוניינים להגיש או שהוגש נגדכם צו למניעת הטרדה – פנו אל עו"ד ספרבי

מצבים אלה של הטרדה מאיימת יכולים להיות מאוד קשים בעבור הנפגעים. מה גם שהצו צריך להיות מתאים למקרה ולכלול את כל האפשרויות הרלוונטיות. הדרך היחידה להבטיח את זה היא באמצעות פנייה אל עו"ד פלילי או אשר יש לו ניסיון בהליכים מעין אלה. עורך הדין יידע לנסח את הבקשה בצורה הטובה ביותר בהתאם למקרה, ולדאוג כי הצו שיינתן אכן ייתן מענה להטרדה המאיימת בפניה הנכם עומדים. אם הצו הוגש נגדכם ואתם מעוניינים לבטלו מסיבות שונות, ברי, כי רק באמצעות עורך דין תוכלו להבטיח כי יישמע כולכם בצורה הטובה ביותר בבית המשפט. פנו אל עו"ד ספרבי לקבלת ייעוץ וליווי משפטי במשך כל ההליך או ההליכים.

פנה אלינו עוד היום לשיחת ייעוץ טלפונית ראשונה ללא עלות.
 
 

לייבסיטי - בניית אתרים